Українська  English  
facebook   Нашi фото   picasa

Місто сонця

Театр, що подорожує дитячими будинками

Театрів в місті Києві немало, як немало і самих різних шоу, що пропонують розваги на будь-який смак. І будь-яка доросла людина або дитина, яка хоче цікаво провести вечір, знайде у всьому цьому різноманітті те, що сподобається саме їй.

 Але тут мені б хотілося розповісти про творчий колектив, чия діяльність – як би нескромно це не прозвучало – стоїть вище за індивідуальні смаки і переваги. Про наймолодший з театрів для дітей, який називається «Місто сонця», і якому зовсім недавно виповнився один рік.

 У маленьких жителів столиці є маса можливостей весело і з цікавістю провести час. Навіть батьки зі скромним достатком не відмовлять своєму чаду в квитку на спектакль, концерт, шоу або в кіно: благо вибір великий, особливо в період зимових свят. І в цій святковій новорічній атмосфері, з її веселістю і суєтою, ми зазвичай не згадуємо про дітей, яким, не менше, ніж їх щасливим одноліткам, хочеться потрапити на свято, але у яких рідко з'являється така можливість. Йдеться про жителів дитячих будинків і інтернатів, перш за все тих, що знаходяться в провінції. Саме для цих маленьких глядачів і готують свої постановки учасники театру «Місто сонця». І саме тому їх театр не базується в яко-мусь одному місці, а «живе на колесах», роз'їжджаючи по Київській і суміжним областям.

Ініціатором його створення стала Наталія Грабовська, тоді ще студентка, а нині вже випу-скниця режисерського факультету КНУТКТ ім. Карпенка-Карого. Її ініціатива була підхоплена чотирма ентузіастками добродійного інтернет-порталу www.detdom.info, і те-атр з'явився на світ.

«Я, як і багато (упевнена) інших людей, часто замислювалася про таку діяльність. Але, як це нерідко буває, «руки не доходили». Виявилось, все дуже просто, варто лише сказати: «Я хочу допомогти, хто зі мною?». Люди знайдуться, ідеї формулюватимуться, і з'являться можливості. Потрібно пам'ятати тільки одне: дітей багато, і не просто дітей, а дітей кинутих, і вони вас потребують! І чим більше небайдужих людей, тим більше дитя-чих усмішок і дзвінкого сміху!», – говорить Наталія.

Першою, пробною постановкою цього незвичайного театру став спектакль «Мадагаскарці у пошуках Нового Року», всього за декілька репетицій зроблений по мотивах популярного американського мультфільму. Минулою зимою з «Мадагаскарцями» «Місто сонця» побу-вало в більш нуж десяти дитбудинках Київської, Чернігівської і Полтавської областей.

Наступним етапом в житті театру стала новорічна програма за участі Діда Мороза, Снігуроньки і інших персонажів. Разом з програмою артисти театру привозять з собою солодощі і подарунки, і кожна дитина, розповівши, як і належить, вірш, або заспівавши пісеньку, отримувала від Діда Морозу приготований спеціально для неї подарунок. І саме у цей момент без слів ставало зрозуміло, скільки радості приносять в кожне дитяче серце подібні поїздки. Досягнувши того віку, коли в Діда Морозу вже не вірять, щасливіші їх однолітки, що живуть з батьками, зазвичай не приховують свій скепсис в його адресу. На відміну від них, менш розпещені жителі дитбудинків, чудово розуміючи, що перед ними перевдягнутий артист, проте, щиро радіють і охоче підіграють йому.

Спеціальною акцією «Міста сонця» стала організація новорічного свята для ВІЧ-інфікованих дітей, що знаходяться на лікуванні в клініці Охматдит. У проведенні цієї акції театр співпрацював з організацією «Міжнародний Альянс по ВІЧ/СНІД в Україні».

 У організації поїздок і в зборі коштів на подарунки «Місту сонця» активно допомагають учасники інтернет-порталу www.detdom.info. Взагалі, якщо ви захочете присвятити вихідний день поїздці разом з волонтерами цього порталу в дитячий будинок, ви переконаєтеся, наскільки це необхідно. Кожен приїзд волонтерів діти зустрічають з непідробленою радістю, і зовсім не тільки ради речей, яких вони дійсно потребують. Їм так потрібні справжня увага і турбота – хоч би на декілька годин!

В майбутньому артисти планують різноманітити репертуар свого театру. «В ідеалі хотілося б мати «в арсеналі» різнопланові спектаклі: для різних вікових категорій і на різні теми – говорить Наталія Грабовська – до цього і прагнемо». Проте учасники «Міста сонця» думають про розширення не тільки свого репертуару, але і своєї аудиторії. Свята також потребують дівча і хлопці, які, з тих або інших причин, опинилися в дитячих ви-правних установах

Театр «Місто сонця» і учасники інтернет-порталу www.detdom.info готові до співпраці зі всіма, кому небайдужа доля знедолених дітей. Пам'ятайте: матеріальна допомога їм дуже важлива, але ще важливіше – відчувати, що вони комусь потрібні, що хтось про них піклується. Приходьте, вам будуть ради!

Олександр Михайленко

 
 

Грудень 2017 Січень 2018 Лютий 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31