Українська  English  
facebook   Нашi фото   picasa

Місто сонця

Театр, що подорожує дитячими будинками

Кияни та мешканці міста, що бажають усиновити або взяти під опіку дитину, мають змогу отримати професійні консультації у Міському центрі дитини.

Як повідомили у Службі у справах дітей, з допомогою кваліфікованих спеціалістів (психологів, соціальних педагогів, соціальних працівників) майбутні батьки можуть оцінити власні сили та можливості щодо прийняття дитини у власну родину; ознайомитися з правовими та процедурними особливостями підготовки документів; отримати консультації фахівців про вплив генетичної та соціальної спадковості на формування та розвиток дитини тощо.

Крім того, на базі Міського центру дитини запроваджено щомісячні дводенні навчальні тренінги для громадян, які виявили бажання виховувати дитину-сироту.

Спеціалістами Міського центру дитини також здійснюється взаємопідбір дітей та батьків з урахуванням потреб дітей та можливостей сім’ї.

«Практика роботи з усиновлювачами, які не проходили підготовки до виховання дітей-сиріт, показує, що процес ускладнює нерозуміння батьками змін, що очікують їхню родину з появою дитини. Як правило, спостерігаються нереалістичні очікування батьків від дитини, неадекватний характер сприйняття особливостей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, обумовлених травматичним досвідом та втратами дітей. Все це свідчить про їх неготовність до виховання дітей-сиріт, що призводить до погіршення стосунків між членами сім’ї і, як наслідок, скасування усиновлення дитини або розлучення подружжя», – розповів начальник Служби у справах дітей Микола Кулеба.

Він повідомив, що на базі Міського центру дитини створено групи зустрічей для усиновлювачів, тематика яких визначається відповідно до їхніх потреб. Основне місце займають знання про психологічні особливості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; механізм формування взаємної прихильності у дітей-сиріт та батьків; етапи адаптації дитини в сім’ї; інформація про те, чи варто говорити правду дитині про усиновлення. Якщо варто, то як і коли сказати правду.

Микола Кулеба підкреслив, що Міський центр дитини – перший в Україні Центр, який дає можливість громадянам, що мріють і бажають прийняти дитину-сироту у свою сім’ю, отримати професійну допомогу з метою прийняття ними усвідомленого рішення.

www.kmv.gov.ua

Грудень 2017 Січень 2018 Лютий 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31