Українська  English  
facebook   Нашi фото   picasa

Місто сонця

Театр, що подорожує дитячими будинками

 "Волонтерство існує скрізь, де є люди, що піклуються про інших і про проблеми суспільства”

Кенн Аленн, президент Американської волонтерської організації "Крапки Світла"  

В Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, називали громадськими діячами, альтруїстами, доброчинцями, добровольцями тощо.

Настали нові часи і по-іншому стали називати таких людей — волонтери. У Законі України «Про соціальні послуги» поняття «волонтер» трактується як фізична особа, яка добровільно здійснює благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно корисний характер.

Волонтeр  — добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють у сиротинцях, притулках, школах-інтернатах і будинках перестарілих. Вони доглядають хворих і допомагають старшими людям поратися по господарству.

Волонтерський рух — це доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому.

 Волонтери керуються такими принципами:

 • визнають право на закріплення за всіма чоловіками, жінками та дітьми, незалежно від їхньої расової приналежності, віросповідання, фізичних особливостей, відповідного соціального та матеріального становища;

• поважають гідність і культуру всіх людей;

• надають допомогу, безкоштовні послуги особисто або організовано в дусі партнерства і братерства; • визнають рівну важливість особистих і колективних потреб, сприяють їх колективному забезпеченню;

• ставлять перед собою мету перетворити волонтерство в елемент особистого процвітання, набуття нових знань і навичок, удосконалення здібностей, стимулюючи для цього ініціативу і творчість людей, надаючи кожному можливість бути творцем, а не користувачем, спостерігачем;

 • стимулюють почуття відповідальності, заохочують сімейну, колективну і міжнародну солідарність.

Хто може бути волонтером?

Частіше за все відповідь на це запитання може бути такою: волонтерами можуть бути члени суспільства незалежно від віку й статі, які є відповідальними і можуть присвятити свій вільний час волонтерській праці. Кожний може стати волонтером в будь-якій сфері громадського життя, де відчувається необхідність.

Що можуть робити волонтери?

Необхідно залучати волонтерів в ті сфери діяльності, на які не передбачено фінансування, але їх значимість є важливою для виконання намічених програм. Волонтер це не тільки помічник або соціальний працівник, він може бути вчителем, фахівцем.

Існує кілька різних видів волонтерства:

·         Взаємодопомога-самодопомога. Люди здійснюють волонтерську діяльність, щоб допомогти іншим членам своєї ж соціальної групи чи співтовариства.

·         Добродійна служба на благо інших. Первинним бенефіциарієм є не учасник групи, членом якої є волонтер, а третя сторона.

·         Участь й самоврядування. Роль окремих осіб у процесі керування - від представництва в дорадчих органах уряду до участі в місцевих проектах розвитку.

·         Освітня пропаганда питань, що стосуються визначених груп суспільства.

Волонтерство прагне до досягнення двох важливих результатів:

·         Воно допомагає в створенні стабільного суспільства.

·         Воно доповнює послуги, надані урядом (і бізнесом - коли ці послуги нерентабельні, але необхідні суспільству.)

Важливо зазначити, що волонтерство розуміється різними людьми по-різному. Проте, незважаючи на широку розмаїтість розуміння, наведені вище характеристики, властиві будь-якій  волонтерський діяльності.

 uk.wikipedia.org

www.ussf.kiev.ua 

 

Грудень 2017 Січень 2018 Лютий 2018
По Ві Се Че П' Су Не
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31